• с.Червона Слобода, вул.Пирогова, 3

  • Номер телефону:+38 097 891 17 12

  • Номер телефону:+38 063 792 38 79

  • Номер телефону:+38 096 181 87 56

  • Номер телефону:+38 063 802 70 39

  • Номер телефону:+38 097 501 11 88

  • Номер телефону:(0472) 30 40 06

Сучасні контрацептиви: ТОП – 9 методів

Metodyi-kontratseptsii

Питання запобігання небажаній вагітності був завжди актуальний. З розвитком медицини, даний напрямок не пасе задніх. Методів досить багато, до смаку і гаманця кожного. Зараз ми розглянемо найпопулярніші методи на сьогодні.

1. Стерилізаці

Це найефективніший метод контрацепції з надійністю 99,9%. Жінок стерилізують шляхом перев’язки маткових труб, чоловіків – методом вазектомії.

АЛЕ! Основний мінус стерилізації – радикальність. Висновок: якщо ви через певну кількість років захочете залишити після себе потомство – вам це не вдасться.

2. ОРАЛЬНІ КОНТРАЦЕПТИВИ

Лідер неінвазивних методів контрацепції – комбіновані оральні контрацептиви (КОК) в таблетках. Їх надійність оцінюється на рівні до 99,7%. Комплексно впливаючи на жіночу статеву систему за допомогою гормонів, оральні контрацептиви пригнічують овуляцію, згущують слиз в цервікальному каналі та провокують витончення шару ендометрія в матці. Така потрійна дія забезпечує тимчасовий «відпочинок» яєчників, знижує ризик інфекційних захворювань за допомогою бар’єрної функції слизу (однак повністю не захищають від інфекцій, що передаються статевим шляхом) і зменшує обсяги крововтрати жінки в період менструації.

Комбіновані оральні контрацептиви вигідно відрізняються від інших гормональних засобів контрацепції тим, що різні таблетки містять різні дозування і поєднання гормонів. У країнах Європи цей метод є найпопулярнішим серед жінок різного віку і різного стилю життя. Адже в широкому асортименті цих коштів, в тому числі представлених і на українському ринку, є навіть таблетки з інноваційними режимами прийому 24 + 4 і 26 + 2. У них скорочено негормональний період, що дозволяє звести до мінімуму негативну симптоматику, і, що важливо, спрощує режим прийому таких таблеток.

Додаткові неконтрацептивні дії: коки останнього покоління, також вже доступні і українським жінкам, містять крім гормонів ще й додаткове речовина – левомефолат кальцію (активна форма фолієвої кислоти). Завдяки цій речовині сучасні контрацептиви мають виражений додатковим неконтрацептивной дією: усувають негативні прояви ПМС, покращують стан шкіри і волосся, борються з акне, перешкоджають фотостаріння (негативному впливу сонця на шкіру), і навіть надають антидепресивну дію. Крім того, фолатосодержащіе контрацептиви достовірно зменшують ризик розвитку дефектів нервової системи дитини при вагітності в майбутньому.

АЛЕ! Оральні контрацептиви мають деякі протипоказання, підбираються і призначаються виключно лікарем-гінекологом індивідуально для кожної жінки, а також вимагають від жінки організованості і уважності при прийомі.

3. ВНУТРІШНЬОМАТКОВА КОНТРОЦЕПЦІЯ

Йдеться про внутрішньоматкової спіралі і внутрішньоматкової гормональної системи, які відрізняються як за надійністю, так і за механізмом дії. Спіраль виконує бар’єрну функцію і перешкоджає імплантації заплідненої яйцеклітини в порожнину матки. Внутрішньоматкова гормональна система виділяє певну кількість гормону, який підвищує в’язкість слизу в цервікальному каналі, истончает шар ендометрія і пригнічує рухливість сперматозоїдів. Надійність внутрішньоматкової конрацепции коливається від 99,2 до 99,8%.

АЛЕ! Внутрішньоматкова спіраль підвищує ризик розвитку запалень різного характеру, часто викликає рясні, довгі, болісні менструації і створює ризик позаматкової вагітності. А гормональна система ставиться, як правило, на тривалий час – 5 років. Тому не підходить жінкам, які не планують так надовго відстрочити зачаття. Крім того, такий метод контрацепції іноді викликає міжменструальнікровотечі і больові відчуття.

4. Гормональні імплантати І ІН’ЄКЦІЇ

Принцип дії цих контрацептивних засобів той же, що і при використанні комбінованих оральних контрацептивів. Тільки при прийомі таблеток, діюча речовина всмоктується через шлунково-кишковий тракт щодня, а при ін’єкціях його вводять внутрішньом’язово (раз в 1 або 3 місяці). Гормональний імплантат, в свою чергу, вводиться у верхню частину руки і забезпечує потрібну контрацепцію гормону протягом 5 років. Ефективність методу – 90-99%.

АЛЕ! Дані види гормональної контрацепції можуть стати причиною зміни менструального циклу, появи головних болів, зниження лібідо, а іноді і збільшення ваги. Вони рекомендовані для використання жінкам до сорока років, у яких найближчим часом в плани не входить поява дітей, і не використовуються молодими, ще не народжували дівчатами.

5. ГОРМОНАЛЬНИЙ ПЛАСТИР АБО КІЛЬЦЕ

Це неінвазивні методи гормональної контрацепції, які мають набагато менший рівень надійності – близько 92%. З назви першого можна легко зрозуміти, що пластир клеїться на шкіру, а гормональне кільце вводиться в піхву.

АЛЕ!Гормональний пластир помітний і вимагає зміни щотижня. Крім того, він іноді відклеюється і не підходить для жінок з масою тіла більше 90 кг (низька контрацептивна ефективність). Гормональне кільце також має свої недоліки: може викликати у деяких жінок зміна характеру менструацій (нерегулярні мажучі або помірні кров’янисті виділення), а також можливі різні побічні ефекти. Крім цього, дані методи не мають додаткових неконрацептівних дій – таких, як терапія акне, себореї або ПМС.

6. БАР’ЄРНІ МЕТОДИ

До контрацепції даного виду відносяться презерватив, діафрагма, ковпачок і губка. Їх середня ефективність – 84-85%. І тільки один з них – презерватив – захищає не тільки від вагітності, але і від інфекцій, що передаються статевим шляхом.

АЛЕ! Ні для кого не секрет, що презервативи іноді рвуться. А значить, всі ваші плани можуть полетіти прахом. Діафрагма, ковпачок і губка вимагають підготовки до статевого акту завчасно, що, в свою чергу викликає певний дискомфорт, може зменшити чутливість, і, внаслідок цього, знижує рівень задоволення від сексу. Адже, використовуючи бар’єрні методи, ви втрачаєте дорогоцінний час для насолоди один одним.


7. КАЛЕНДАРНИЙ МЕТОД

Багато жінок вважають за краще використовувати так звані природні методи планування сім’ї, наприклад, спостерігати за фазами свого циклу і уникати «небезпечного» періоду, коли здатність до запліднення найбільш висока. Але, за всіма сучасними даними, ефективність календарного методу не перевищує 60%.

АЛЕ! Цей метод далеко не ідеальний – на 100 жінок, що оберігаються природним шляхом, припадає 10-15 випадків небажаної вагітності в рік. Крім того, календарний спосіб запобігання неможливо застосовувати при нерегулярному менструальному циклі. Метод підійде тільки дуже організованим жінкам, у яких вистачає часу і бажання відстежувати дати в календарику, а для більшої точності – заміряти базальну температуру. З огляду на ритм життя сучасної жінки, це фактично неможливо. Читайте докладніше: календарний метод контрацепції.

8. ПЕРЕРВАНИЙ СТАТЕВОЇ АКТ

Цей найдавніший спосіб контрацепції полягає в тому, що партнер витягує статевий член з піхви до сім’явипорскування.

АЛЕ! Невелика кількість насінної рідини виділятися і під час статевого акту, тому надійність методу не перевищує 80%. Крім того, метод досить незручний для чоловіка, який не тільки змушений напружено стежити за процесом, а й ризикує отримати проблеми з потенцією, еякуляцією і навіть простатит. Крім того, при використанні цього методу, жінка також відчуває більший психологічний дискомфорт. Читайте докладніше: перерваний статевий акт.

9. СПЕРМІЦИДИ

Це хімічні речовини у вигляді вагінальних свічок, кремів, таблеток і капсул, які вводяться в піхву і надають руйнівну дію на сперматозоїди. Їх ефективність не більше 70%.

АЛЕ! Хімічні контрацептиви вимагають постійного введення перед статевим актом і часто стають причиною роздратування і запалення слизової піхви, а також вагінального кандидозу. Існують також препарати екстреної контрацепції, що містять левоноргестрел, який впливає на овуляцію і знижує ризик запліднення яйцеклітини жінки в преовуляторного період. До таких препаратів відноситься Ескапел і інші.